Šiuo metu vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip prisidėti prie tvarios aplinkos formavimo. Namų ūkio valdytojai, siekdami sukurti tvaresnę aplinką, pradeda diegti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginius, tokius kaip saulės elektrinės.
Saulės elektrinių populiarumą skatina ne tik noras turėti švaresnę ir tvaresnę aplinką bei gaminti energiją savo poreikiams, bet ir valstybės teikiamos finansinės paramos mechanizmas tokiems projektams. Jau ne vienerius metus Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia galimybę gauti paramą įrengiant saulės elektrines namų ūkiams.
Remiantis „Energijos skirstymo operatoriaus” (ESO) skelbtais statistiniais duomenimis, atsinaujinančiais energijos šaltiniais gamtinančių energiją vartotojų skaičius (be nutolusių vartotojų) kasmet sparčiai auga. Pavyzdžiui, 2020 metais tokių vartotojų buvo tik 8 640, 2022 metais jų skaičius išaugo iki 33 149, o pagal 2023 m. rugsėjo mėn. duomenis tokių gamintojų jau yra 55 447. Šie rodikliai aiškiai rodo, kad atsinaujinantys energijos šaltiniai, įskaitant saulės elektrines, vis labiau plinta namų ūkiuose ir tampa svarbia mūsų gyvenamosios aplinkos dalimi.
Be to, saulės elektrinės suteikia namų ūkiams galimybę sumažinti elektros sąskaitas ir nepriklausyti nuo tradicinių energijos tiekimo šaltinių. Tai ne tik padeda mažinti dujų išskyrimą ir mažina aplinkosaugos poveikį, bet ir leidžia namų ūkiams tapti energijos gamintojais, prisidedant prie nacionalinės elektros energijos tinklo stabilumo.
Tačiau, nepaisant saulės elektrinių populiarumo augimo, kyla ir iššūkių, tokių kaip investicijų poreikis ir techninės sąlygos. Todėl svarbu, kad valstybė ir įmonės toliau skatintų atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą ir plėtrą, taip skatinant žmones tapti aktyviais tvarios energijos naudotojais.