Darbo ateitis dabartyje

Kadangi įmonės toliau vystosi ir tenkina unikalius sudėtingesnės pasaulinės rinkos poreikius, tradicinės biuro patalpos peržiūrimos kaip bendros strategijos dalis. Lankstus darbo organizavimas, suteikiantis darbuotojams savarankiškumo ir pasirinkimo galimybę, darbdaviams gali suteikti daugybę privalumų, įskaitant didesnį našumą, mažesnes pridėtines išlaidas ir didesnį darbuotojų pasitenkinimą.
Darbdaviai, kurdami lanksčią darbo aplinką, gali leisti darbuotojams dirbti iš namų, nustatyti lankstų darbo grafiką ir (arba) paskirstyti darbo dienas arba leisti darbuotojams naudotis bendrais stalais ir konferencijų salėmis. Dar vienas puikus būdas sumažinti išlaidas ir kartu sudaryti sąlygas darbuotojams bendradarbiauti biure.
Lankstus darbo organizavimas gali būti naudingas ne tik darbdaviams, bet ir darbuotojams. Tyrimai parodė, kad lankstus darbo grafikas dažnai lemia didesnį pasitenkinimą darbu, didesnę motyvaciją ir geresnius darbo rezultatus. Darbas iš namų arba iš skirtingų vietų taip pat gali padėti sumažinti streso lygį, todėl darbuotojai gali geriau tvarkyti savo laiką ir nustatyti svarbių užduočių prioritetus. Be to, suteikus darbuotojams daugiau savarankiškumo ir galimybės kontroliuoti savo darbo grafiką, galima skatinti atsakomybės jausmą, atsakomybę ir galiausiai padidinti pasitenkinimą darbu.
Galiausiai lanksčios darbo sąlygos gali atverti naujų galimybių tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Svarbu nepamiršti, kad šie susitarimai turėtų būti pritaikyti konkrečiai prie kiekvienos įmonės poreikių, kad jie būtų kuo veiksmingesni. Esant tinkamai infrastruktūrai, lanksčios darbo sąlygos gali būti abiem pusėms naudingas sprendimas tiek darbdaviams, tiek darbuotojams.

Darbo ateitis dabartyje
Į viršų